150 TL ve üzeri tüm alışverişlerinizde ücretsiz kargo. Saat 12:00'e kadar aynı gün kargo
Ürün Ara

Kedi Sahiplenmek için 10 Neden

Bir kediyle yaşamak kimi zaman dünyanın en zor şeyi olabilir, neden mi çünkü karşı koyamadığınız bir tatlılık, dayanılmaz bir sevimlilik abidesi olan kediniz için onu sürekli sevmek istemeniz bir şey ifade etmez. Çünkü o bir bireydir ve canı istemiyorsa ona hiçbir şey yaptıramazsınız ? Şaka bir yana bugün sizlerle bir kedi sahiplenmenin, ona yuva olmanın, bir kediyle yaşamanın en minnoş özelliklerini paylaşacağız.

? Eleminiz, kederiniz, derdiniz, tasanız sadece kedinizi kucağınıza alana kadardır. Ona sarıldığınız, onun da gırıl gırıl gırladığı anlarda her şeyi unutuverirsiniz.

? Kedi sahibi insanların 10 yıllık zaman dilimi içerisinde kalp krizi geçirme olasılıkları %30 daha az, çünkü kediniz stresinizi azaltır.

? Duygulara karşılık verme ve eşlik etme konusunda kedilerin odak süresi çoğu canlıya göre daha yüksek. Böylece dostunuz sevgisiyle kalbinizi ısıtabilir.

? Kediniz varsa daha verimli uyuyabilirsiniz ya da daha çok. Çünkü kediniz yanınıza kıvrılıp uyuduğu anda sizin de uyumamanız mümkün değil!

? Kedinin olduğu ortamlarda alerjiye yakalanma oranı belirgin şekilde düşüyor.

? Yapılan araştırmalar kedi sahiplerinin insanları daha az manipüle ettiğini ve alçak gönüllü olduklarını ortaya koyuyor.

? Yapılan araştırmalar kedi sahiplerinin insanları daha az manipüle ettiğini ve alçak gönüllü olduklarını ortaya koyuyor.

? Evde bir kediyle yaşamak; sosyal iletişimin artmasına, depresyonun azalmasına, daha fazla gülmeye, oynamaya ve egzersiz yapmaya neden oluyor.

? Kedi sevmek sakinleştirici ve tansiyonu düşüren bir etkiye sahip.

? Çocuklarınızın kediler ile kuracakları iletişim onlara hayvan sevgisini ve sorumluluk duygusunu aşılar; bununla birlikte iletişim becerilerini geliştirir.

Peki, evcil dostu olanların olmayanlara önerileri neler?

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X